"Zdrowie to nie tylko całkowity brak choroby, czy kalectwa, ale także stan pełnego, fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu".

Oto definicja Światowej Organizacji Zdrowia.

Problem nietrzymania moczu i obniżania narządu rodnego dotyka duży odsetek kobiet, stając się istotnym problemem społecznym. Prowadzi do ograniczenia przestrzeni życiowej do miejsc, w których znajduje się toaleta. Wyklucza z podróżowania, uprawiania ulubionego sportu, pozbawia życie spontaniczności, odbiera radość z satysfakcjonującego życia seksualnego.

Dlatego tak ważne jest, aby każda kobieta nauczyła się, jak zachować kontrolę nad własnym ciałem i cieszyć się zdrowiem w jego pełnym wymiarze do końca życia.

Efektywny trening dna miednicy wg metody BeBo® obejmować powinien:

  • ćwiczenia świadomościowe
  • ćwiczenia wzmacniające
  • techniki relaksacyjne
  • ćwiczenia oddechowe
  • naukę integrowania głębokich mięśni dna miednicy podczas czynności dnia codziennego.

Proces uwrażliwiania ciała na tak subtelne bodźce jak oddech i umiejętność wyizolowania pracy określonych mięśni stanowi fascynującą przygodę owocującą uzyskaniem spokoju i wzrostem poczucia pewności.

Na trening dna miednicy nigdy nie jest za późno. Proces zmian hormonalnych, przebyte porody i szereg innych czynników mają negatywny wpływ na jakość tkanki łącznej i mięśniowej okolicy krocza. Nawet osoby po operacjach przeprowadzonych ze względu na nietrzymanie moczu lub obniżanie narządów powinny odbyć kurs treningu dna miednicy, aby zapobiec nawrotom objawów.

Więcej na temat treningu dna miednicy znajdą Państwo w zakładce Terapeuci oraz Aktualności.

 

Terapia i sesje indywidualne:

  • w Olkuszu, Fitness Urban, ul. Mickiewicza 7
  • w Osieku, Pride Fitness
  • w Krakowie, Centrum Rehabilitacji Kinesis, przy ulicy Kazimierza Wielkiego 57
  • w domu Klienta - na terenie Krakowa i Olkusza.

 

Informacje o najbliższych terminach warsztatów i cyklicznych zajęciach grupowych znajdą Państwo w zakładce Aktualności.

Nasi partnerzy

https://www.beckenboden.com/pl/                   http://pridefitness.com.pl/           https://aeroactiv.pl/fitness/fitness-o-nas/beata_kwiatkowska/          https://www.facebook.com/OldSchoolTRAILRUNNING/photos/a.169513463466165/751555725261933/

https://www.facebook.com/Joga.Pilates.Urban.Studio/

Copyright © 2012 REHAsportiva

Tworzenie Stron Internetowych WebCreative.pl